Ječení šesté: Jsem blbá, ale to napravím

25. dubna 2017 v 23:56 | ZatVik |  Ječení
Minule jsem tu nadšeně ječela o Jiřím, mém nejlepším a jediném kamarádovi. Zrovna včera se bohužel stalo něco, co mě přinutilo chovat se k němu naprosto odporně, a i když jsem celou situaci nakonec vyřešila, za svoji blbost se pořád stydím.

Jde o to, že moje kamarádství s Jiřím se zvrhlo v něco víc. Vždycky jsme měli ve zvyku spolu laškovat, ale byla to jen slova. Když jsem za ním chodila do práce na kafe, obvykle se se mnou loučil slovy: "Přijď večer, budeme se líbat."
Bylo to hezké, zábavné a vůbec mi to nevadilo. Byl jediný, kterému jsem takové věci dovolila, protože jsem věděla, že o nic nejde.

Jenže to nic se postupem času začalo měnit ve velké a nepřehlédnutelné něco. Začala jsem mít Jiřího čím dál radši. Ani nevím, o co přesně mezi námi jde. Ne že by mě nějak zvlášť přitahoval, ne že bych si myslela, že mezi námi může něco být (jsem blbá, ale ne tolik, abych nevěděla, že je šťastně ženatý), mám jen neskutečnou chuť být neustále v jeho milé, uklidňující společnosti. Jsem zamilovaná? Nevím. Možná že ano. Každopádně je to můj oblíbený člověk, možná ten nejdůležitější, jakého kdy poznám.

Včera se slavil jeho svátek. Přišla jsem za ním do hospody, a když jsem vzadu v kuchyni krájela dort, který jsem mu upekla, objevil se najednou za mnou. Ani nevím jak se to stalo, ale najednou jsme se líbali. Vždycky jsem věřila tomu, že jsem inteligentní, rozumná a mám sebe samu naprosto pod kontrolou. A najednou jsem tam jen tak stála, nepřemýšlela a líbala se s mnohem starším, šťastně ženatým, ale sakra-tak-okouzlujícím chlapem.

Byla to taková hloupost. Nikdy jsem se neměla dostat do takové situace, ale stalo se. A asi bych nad tím nakonec jen mávla rukou, kdyby mi od něj v noci nepřišla zpráva takového znění:

"Mám tě nějak moc pod kůží. Toho se bojím."
Jako by mi to v tu chvíli všechno došlo, jako by mi v hlavě něco přepnulo... najednou jsem se změnila v osobu, kterou nemám ráda. Mám takovou odpornou vlastnost, se kterou se urputně snažím bojovat - když jsem vyděšená, mám tendenci utíkat. A vyděsit mě je snadné.

V tomhle případě mě vystrašilo vědomí, že mi na tom chlapovi hrozně záleží. Já nejsem moc přátelská, a když mi nějaký člověk zmizí ze života, obvykle to ani nepostřehnu. Nejsem v kontaktu s žádným ze svých bývalých spolužáků, dokonce ani s ´nejlepší kamarádkou´ ze střední či se spolubydlícími, které se mnou dva roky na výšce sdílely pokoj. Nejsem s nimi v kontaktu a vůbec mě to netrápí. Stejné by to bylo, kdybych se měla přestat stýkat s kýmkoli ze svých známých.

To, jak moc mi na Jiřím záleží, mě skutečně vyděsilo. Jako vždy jsem metaforicky utekla. Měla jsem v úmyslu přestat za ním chodit, vymazat si jeho číslo, přestat navštěvovat jeho koncerty, nikdy ho už nevidět... Jde o to, že když se leknu, začnu být chladná. Jako by se ve mně probudila úplně jiná bytost, člověk, který se mi nelíbí a který mě děsí. Tajemná temná stránka, asi. Nedá se říct, že by mi to zatemnilo mozek, mám naopak pocit, že vidím všechno mnohem jasněji než obvykle. Ale když si to zpětně přehrávám, dojde mi, jak odporná, chladná a cizí jsem byla.

Zpětně mi došlo, že s Jiřím se nemůžu přestat scházet. Je moc důležitý. Potřebuju ho. Je to jediný člověk široko daleko, se kterým se dá mluvit. Je silný a solidní. Věřím mu a ráda s ním trávím čas. Proto jsem za ním dnes šla a vše si s ním vyříkala. Jistě, našemu laškování je asi konec, ale to by se stejně dřív nebo později muselo stát. Přesně jak sám řekl - kdyby to takhle pokračovalo dál, nejspíš by se mezi námi nakonec něco stalo, a pak bychom si to tak akorát vyčítali. Museli jsme si o tom konečně promluvit.

A i když mě celá ta situace opravdu neskutečně mrzí, jsem ráda, že se mezi námi vyčistil vzduch. Náš vztah teď bude jiný, to je samozřejmé, ale možná k sobě nakonec budeme upřímnější, a o to přece mezi přáteli jde.

Takže... Ať žije Jiří a ať mi ještě dlouho nemizí ze života.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama